قالب وبلاگ

هاست لينوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سايت و وبلاگ

طراحي وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ»» منوی اصلی

»» آرشیو ماهانه

»» لينک دوستان

»» لوگوی دوستان

»» امکانات دیگر

تبلیغات

»» سواری ولوو XC60 به ایران می آید (عکس + مشخصات فنی)

ولوو ایکس‌‌سی۶۰ (Volvo XC60) خودرویی است که از سال ۲۰۰۸ تا کنون توسط شرکت ولوو تولید شده‌است. طراحی آن موتور جلو، خودرو چهار چرخ محرک بوده ‌است. سیستم جعبه‌دندهٔ آن ۶  دنده به دو صورت خودکار و دستی است. فاصله این خودرو از زمین ۲۲ سانتی متر بوده و وزن نهایی آن با تجهیزات استاندارد ۱۸۷۴ کیلوگرم اندازه گیری شده است.  ولوو XC60 خودرویی کاملا سنگین بوده و ویژگی هایش این خودرو را به خودرویی مناسب برای جاده، هوای برفی و مسافرت تبدیل کرده است که جمله این تجهیزات و امکانات می توان به سیستم انتقال قدرت به تمامی چرخ ها، سیستم ثبات الکترونیکی، ترمزهای ضد قفل چهار چرخ، سیستم کمک به حرکت در سر بالایی، چراغ های مه شکن جلو و عقب، شیشه های عقب با سیستم ضد بخار، تیغه های برف پاک کن با گرم کن و حسگر های مونواکسید کربن اشاره کرد.

Safety

XC60 مجهز به نوعی سیستم اخطار و کنترل هوشمند است که از وقوع تصادفات رانندگی در سرعت‌های پایین به طور کامل جلوگیری می‌کند و وقوع تصادفات رانندگی شدید را در سرعت‌های بالا به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.  ولووXC60 مجهز به سیستمی منحصر‌به‌فرد است که با تصویربرداری و موقعیت‌سنجی اجسام پیرامون خودرو و با سنجش دقیق سرعت و شتاب آن اجسام، به کمک پردازنده‌ای سریع و پرقدرت، احتمالات ممکن وقوع تصادف را برآورد می‌کند و در صورت خطرناک یافتن موقعیت، به کمک سیستم‌های هوشمند کنترل‌کننده ترمزهای خودرو، انتقال قدرت به چرخ‌ها را قطع و با توجه به بار بازدارنده مورد نیاز برای جلوگیری از وقوع حادثه، ترمزهای خودرو را وارد کار می‌کند. آمارها نشان می‌دهند ۷۵‌ درصد کل تصادفات رانندگی در سرعت‌های بالاتر از ۳۰ کیلومتر در ساعت رخ می‌دهند. در ۵۰‌ درصد این موارد راننده به دلیل عدم آگاهی از احتمال وقوع حادثه یا عدم توانایی در کنترل اعصاب خود و انجام واکنش مناسب در محدوده زمانی بسیار کوتاه، تا آخرین لحظه هیچ نوع استفاده‌ای از ترمزهای خودرو خود نمی‌کند. به عبارتی در ۵۰‌ درصد تصادفات در سرعت‌های بالای ۳۰ کیلومتر، راننده قبل از لحظه برخورد، ترمز نکرده است. در این موارد، سیستم اخطار و کنترل هوشمند جلوگیری از تصادفات رانندگی محصول جدید ولوو XC60 ، که به انحصار با نام ایمنی شهری (City Safety) معرفی شده‌، می‌تواند بسیار کارساز باشد و از وقوع بسیاری از حوادث دلخراش رانندگی جلوگیری کند. سیستم ایمنی شهری، به طور اتومات و تمام هوشمند در مواقع برخورد خودرو با خودرو جلویی، ترمزها را فعال و خودرو را کنترل می‌کند و در صورت احتمال جدی برخورد با خودرو جلویی، خودرو را به کلی متوقف می‌سازد. بنابراین از وقوع یک حادثه رانندگی شدید جلوگیری می‌شود یا در بدترین حالت، تصادف شدید به یک برخورد کوچک و جزئی تبدیل می‌شود. یوناس اکمارک، مدیر مرکز ایمنی خودروی ولوو، در خصوص سیستم ایمنی شهری (City Safety) می‌گوید: ولوو برنامه‌های متعددی را در قالب طراحی و ساخت سیستم‌های اخطار و کنترل هوشمند جلوگیری از تصادفات رانندگی، پیگیری می‌کند و تاکنون برخی از این سیستم‌ها با موفقیت نسبی روبه‌رو بوده‌اند. ایمنی شهری هم یکی از همین برنامه‌ها است. اما تفاوت سیستم ایمنی شهری با سایر برنامه‌های ما در این است که ایمنی شهری در بسیاری از آزمون‌ها از موفقیت کامل برخوردار شده است و امیدهای بسیاری برای توسعه و گسترش آن در تمام محصولات خودرویی جهان به وجود آمده است.  سیستم ایمنی شهری همه استانداردهای یک سیستم ایمنی خودرو را رعایت کرده و گاهی از استانداردها هم پیشی گرفته است و محصول جدید ولوو یعنی XC60 را می‌توان یکی از ایمن‌ترین و مطمئن‌ترین خودروهای جهان و برترین خودرو جهان به لحاظ توانایی جلوگیری از حوادث رانندگی احتمالی به حساب آورد.

مهم‌ترین شاخص‌های سیستم ایمنی شهری به شرح زیر است:

۱ – جان رانندگان و کسانی را که شغل‌شان‌ پشت رل نشستن است، از گزند تصادفات شدید رو‌دررو و برخوردهای شدید با خودروهای جلویی، محافظت می‌کند. ایمنی شهری اگر هم به طور کامل نتواند از وقوع یک حادثه رانندگی جلوگیری کند، می‌تواند شدت تصادف را به طور چشمگیری کاهش دهد.  در بسیاری از تصادفات رانندگی که به دلیل خواب‌آلودگی راننده و برخورد با خودرو جلویی رخ می‌دهند، جان راننده و سرنشینان جلو به شدت تهدید می‌شود. این خسارت‌های مالی نیست که در این تصادفات، موجب ناراحتی و نگرانی می‌شود، بلکه جان انسان‌ها است که در معرض خطر شدید قرار می‌گیرد. پس در صورت کاهش شدت حادثه، دیگر نگرانی چندانی وجود نخواهد داشت. ایمنی شهری با تشخیص سریع احتمال وقوع حادثه شدید رانندگی، ترمزها را به کار می‌اندازد و تصادف شدید و دلخراش ممکن را به برخوردی کوچک تبدیل می‌کند.

۲ -  کاهش خسارت‌های مالی و حوادثی که به تخریب کامل خودرو و موتور آن به طور معمول در جلوی خودروها است، منجر می‌شود یکی دیگر از مزایای مهم سیستم ایمنی شهری ولوو می‌باشد. با کاهش سرعت خودرو پیش از لحظه وقوع حادثه که به کمک سیستم ایمنی شهری انجام می‌پذیرد، خسارت‌های شدید مالی به خسارت‌های جزئی و هزینه‌های قابل چشم‌پوشی تعویض سپر، کاپوت یا گلگیرها تبدیل می‌شود. کاهش این هزینه‌ها در دراز‌مدت می‌تواند صرفه‌جویی زیادی را متوجه مالک خودرو کند.

۳ – قیمت بسیار مناسب در برابر دیگر سیستم‌های اخطار و کنترل هوشمند جلوگیری از تصادفات رانندگی: نصب سیستم ایمنی شهری ولوو بر روی خودروها بسیار ارزان و ناشی از نصب این سیستم در کارخانه و در خط تولید می‌باشد. بسیاری از خودروهای لوکس با تجهیز به چنین سیستم‌هایی هزینه‌های بالایی را متوجه مالکان خود می‌کنند، حال آنکه سیستم ایمنی شهری در واحدهای تولیدیولوو روی XC60 نصب می‌شود و قیمت تمام شده خودرو را چندان افزایش نمی‌دهد. می‌توان گفت، سیستم ایمنی شهری نخستین سیستم اخطار و کنترل هوشمند جلوگیری از تصادفات رانندگی است که به طور انبوه مورد استفاده قرار می‌گیرد و همین استفاده انبوه از این سیستم پیشرفته و مفید، منجر به کاهش قیمت تمام شده آن شده است.

امتیاز تصادف از جلو : خوب،‌۶ از۶
امتیاز تصادف از بغل : خوب، ۹ از ۹
امتیاز تصادف از عقب : خوب، ۳ از ۳
امتیاز مقاومت سقف : خوب، ۱ از ۱در ۳۲km یا کمتر City safety، ماشین با سرعت کمتر یا ایستاده در جلوی شما را پیدا کرده و ترمزها را به کار می اندازد.

 

 :: نوشته شده توسط علي تركش و اردلان ترابي در پنجشنبه هفدهم فروردین ۱۳۹۱ و 15:37 | +

 


مطالب پیشین

»
» هیوندای آزرا ۲۰۱۲+عكس در ادامه مطلب
» میتسوبیشی لنسر محصول جدید آرین موتور (عکس و مشخصات فنی)در ادامه مطلب
» رونمایی نسل جدید سانتافه + تصاویر
» عكس ماشين
» سواری ولوو XC60 به ایران می آید (عکس + مشخصات فنی)

»» لوگوی ما

»» جستجو

»» پیوند های روزانه

صفحه اصلي | پست الکترونيک | اضافه به علاقه مندي ها | ذخیره صفحه | قالب


Powered By blogfa.com Copyright © 2009 by atkhodroef
Design By : wWw.Theme-Designer.Com